Profesjonalne kosmetyki do łamliwych włosów | tylkowlosy.pl

Łamliwe i kruche włosy to problem wielu osób. Co więcej, może on wynikać z szeregu czynników, dlatego pielęgnacja takich kosmyków powinna być kompleksowa i uwzględniać dobrej jakości kosmetyki. Warto postawić na produkty, które posiadają składy bogate w odżywcze substancje aktywne – szeroki wybór takich artykułów znajdziemy w internetowym sklepie tylkowlosy.pl. Proponowane w ofercie kosmetyki mogą się pochwalić wysoką skutecznością, świetną wydajnością, pięknym zapachem, przyjemną konsystencją, a także korzystną ceną.
Profesjonalne kosmetyki do łamliwych włosów

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów kruchych?

Przyczyn łamliwych włosów może być wiele – najczęściej jednak źródła problemów należy upatrywać w nieodpowiedniej pielęgnacji, czyli źle dobranych kosmetykach, częstym prostowaniu włosów i suszeniu gorącym powietrzem, a także zbyt częstym farbowaniu i poddawaniu ich zabiegom chemicznym. Takie kosmyki wymagają szczególnej pielęgnacji, która powinna uwzględniać dobrej jakości, delikatny szampon, silnie regenerującą odżywkę lub maskę oraz odżywcze serum bądź olejek. Co ważne, pielęgnacja powinna być regularna.

Jak często stosować odżywkę do włosów łamliwych?

Odżywka to kosmetyk, który nawilża nasze włosy, wzmacnia je, nadaje im połysk i miękkość, chroni i poprawia ich strukturę, a tym samym zapobiega ich łamaniu się. Tym samym taki kosmetyk zazwyczaj powinno stosować się po każdym myciu, chyba że producent wskazał inaczej. Pamiętajmy, że po nałożeniu odżywki należy odczekać kilka minut przed spłukaniem, aby składniki aktywne miały szansę wniknąć w głąb włosa. Maski możemy pozostawiać na pasmach przez dłuższy czas, aby zapewnić sobie jeszcze lepsze efekty.

Jaki szampon do włosów łamliwych wybrać?

Szampon do łamliwych włosów nie powinien zawierać zbyt silnych składników, aby nie przesuszyć pasem i skóry głowy. Dobry kosmetyk będzie oczyszczał je w sposób delikatny, ale skuteczny. Wiele artykułów, które znajdziemy w sklepie tylkowlosy.pl dodatkowo zawiera składniki pobudzające mikrokrążenie, stymulując tym samym włosy do wzrostu. Odpowiednio dobrany szampon będzie zapobiegał puszeniu się i elektryzowaniu kosmyków, ułatwiał ich rozczesywanie oraz chronił przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Kosmetyki na łamliwe włosy – jak stosować?

Kosmetyki do łamliwych włosów należy stosować zgodnie z zaleceniami producentów. W pielęgnacji takich kosmyków ważna jest ponadto regularność – tylko ona zapewni nam pożądane efekty. Warto stosować kosmetyki, które będą pobudzały włosy do wzrostu, odżywiają je i nawilżały, a także chroniły przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak wysoka temperatura. Zazwyczaj pielęgnacja będzie obejmowała odżywkę po każdym myciu i zabezpieczenie włosów olejkiem oraz nałożenie maski mniej więcej 2 razy w tygodniu.