TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Wambierzyce w Górach Sowich

Wambierzyce w Górach Sowich

Na terenie Gór Sowich (zapoznaj się przez internet – info Góry Sowie)  znaleźć można współcześnie wiele ciekawych miejscowości, z którymi warto się zapoznać na własnym przykładzie. Oczywiście, taka wycieczka powinna być bardzo dobrze zaplanowana, aby wczasy okazały się strzałem w dziesiątkę. Na szczególne uznanie w tym regionie zasługuje przede wszystkim bardzo wartościowa miejscowość Wambierzyce, która ma ciekawą historię.

To miejsce kultowe, gdyż jest to miasto czterech narodów, a więc Niemców, Polaków, Czechów oraz Morawian. Znaleźć można tam wiele ciekawych i cennych zabytków. Dojazd do niego jest bardzo łatwy, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Przede wszystkim znajduje się tam sanktuarium Matki Bożej, a więc jest to budowla sakralna, która cieszy oczy wielu osób. Na takie wycieczki decydują się zwłaszcza osoby głęboko religijne oraz pobożne. Jak widać wyraźnie warto się nad tym dobrze zastanowić, gdyż może to być niesamowite przeżycie, pamiętane przez długie lata, dlatego ta baza noclegowa jest tak rozpowszechniona. Zwiedzić można tam również inne sanktuarium, które pochodzi z epoki baroku i jest bardzo zadbane jak na swój wiek. Na takie zwiedzanie można zdecydować się samemu, ale równie dobrze można wziąć do pomocy przewodnika, który opowie zainteresowanym wiele ciekawych opowieści na temat poszczególnych zabytków. Można się w ten sposób wzbogacić pod kątem edukacyjnym i historycznym. To także ruchoma szopka, która składa się z około 800 figurek, w tym 300 jest ruchomych. Jest to jedyny taki eksponat w regionie, więc na pewno warto go zobaczyć na własne oczy, a jest to olbrzymia frajda zwłaszcza dla dzieci, które cieszą się takimi widokami.

Znajduje się tam również bardzo ciekawy skansen z małym ZOO, gdzie można podziwiać różnego rodzaju zwierzęta, również te rzadko spotykane. Jeśli ktoś czułby niedosyt po odwiedzeniu kameralnego ZOO, to z czystym sumieniem możemy Wam polecić wyprawę do Poznania, w którym znajduje się pełnowymiarowy ogród zoologiczny (zapoznaj się przez internet –  ZOO Poznań).
W Górach Sowich czas można spędzić naprawdę przyjemnie. Przede wszystkim ta infrastruktura noclegowa (zapoznaj się przez internet – noclegi Góry Sowie) cieszy się uznaniem ze względu na dużą ilość atrakcji turystycznych, które się tam znajdują. Jedną z największych jest miejscowość Wambierzyce, a więc miejsce kultowe dla wielu narodów, ale też bogate w liczne historyczne budowle oraz elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>