TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii

Wakacyjne Rowy

Rowy to nadmorska miejscowość położona wśród lasów sosnowych. Miasteczko to tworzy niepowtarzalny mikroklimat, jest znakomitym wyborem na wypoczynek w spokojnej atmosferze. Sąsiaduje bezpośrednio ze Słowińskim Parkiem Narodowym, co jest ogromną atrakcją tego regionu. Lecz najbardziej charakterystycznym punktem Rowów jest duża, szeroka, czysta i piaszczysta plaża, która leży bardzo blisko centrum, bo zaledwie kilka minut drogi na piechotę. Jeśli chodzi o bazę noclegową, to pomimo zaledwie około 360 mieszkańców, którzy trudnią się głównie rybołówstwem, ale również turystyką, jest na bardzo wysokim poziomie. Posiadają oni na swoich terenach kilkadziesiąt ośrodków wczasowych, schronisk, pól namiotowych i pensjonatów, a co roku jest coraz więcej domków letniskowych pod wynajem [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rowy,0.html].

Jeśli chodzi o Słowiński Park Narodowy, to jest to główna atrakcja w Rowach zaraz obok Morza Bałtyckiego. Piękny, ale również zmienny krajobraz zachęca każdego do odwiedzenia parku. Dla turystów została przeznaczona tylko pewna część Słowińskiego Parku Narodowego i obowiązują w niej surowe zasady zwiedzania i zachowywania się. Słowiński Park Narodowy to około 37 kilometrów szerokości pomiędzy Rowami a Łebą. Na teren parku nie można wjechać samochodem, co może być niekiedy utrudnieniem, ale w Rowach działa sporo wypożyczalni rowerów po bardzo niskich cenach. Już za ok. 25 zł można wypożyczyć rower na całą dobę. W parku nie ma zupełnie żadnych zabudowań ani śladów działalności człowieka, znajduje się tam dzika przyroda oraz Morze Bałtyckie, dlatego to miejsce jest unikalne i przepiękne.

Jeśli chodzi o wioskę Rowy to pochodzi ona już z około XIII wieku, a gdy zajrzymy do kościelnych kronik to poznamy bardzo ciekawą historię. Mówi ona, że pewnej nocy do Rowów przypłynęła nieznana nikomu szalupa i wyszedł z niej ubrany na żółto mężczyzna wraz z przepiękną kobietą. Para obudziła pastora i zmusiła go do udzielenia im ślubu. Pewne jest to, że pochodzili ze Szwecji, a legendy mówią, że mężczyzną tym był sam król Szwecji Gustaw Adolf. Ile jest w tym prawdy – nie wie nikt, ale romantyczna i intrygująca opowieść na pewno zaciekawia.

One comment on “Wakacyjne Rowy”

  1. Ale super ciekawostka, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, a bardzo lubię takie romantyczne historie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>