TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Najciekawsze wydarzenie kulturalne w Iwoniczu

Najciekawsze wydarzenie kulturalne w Iwoniczu

Z roku na rok rośnie popularność kurortów uzdrowiskowych. Coraz więcej osób zaczyna doceniać te miejsca oraz ich wpływ na nasze zdrowie. Na terenie Polski możemy odwiedzić wiele miejsc tego typu.
Jednym z nich jest miasto o nazwie Iwonicz-Zdrój. Znajdziemy go na terenie województwa podkarpackiego. Mnogość pięknych zabytków, atrakcji turystycznych oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych sprawia, że co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów. Chcąc ułatwić planowanie wycieczki do tego niezwykłego miejsca, Urząd Miasta stworzył przewodnik, w którym można znaleźć niezbędne informacje. Dużym zainteresowaniem cieszy się kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych oraz zakładka o nazwie ,,Baza noclegowa – noclegi Iwonicz Zdrój”. Znajdziemy tam także spis restauracji, karczm oraz zajazdów, w których możemy spróbować lokalnych dań i specjałów. Należy pamiętać, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego (meteor-turystyka.pl ➣ Iwonicz Zdrój), ponieważ w sezonie wakacyjnym może być problem z wolnymi miejscami.

Iwonicz Zdrój to miasto, w którym możemy wziąć udział w licznych imprezach. Jedną z najciekawszych są ,,Dni Uzdrowiska”, podczas których na terenie tutejszych sanatoriów odbywają się koncerty znanych polskich zespołów. Można uczestniczyć tutaj także w dyskotekach oraz pokazach tanecznych. Dużym zainteresowaniem cieszy się ,,Nocny Maraton Filmowy”, który odbywa się regularnie, raz w miesiącu. Podczas tej imprezy prezentowane są najnowsze filmy, które zostały nagrodzone różnymi prestiżowymi odznaczeniami. Dostęp do tego wydarzenia ma każda chętna osoba. Raz w roku odbywa się także ,,Konkurs Pianistyczny”, który gromadzi rzesze widzów. Możemy zobaczyć występy najzdolniejszych pianistów z terenu całej Polski. Dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony mieszkańców jak i turystów cieszy się Nocny Maraton, którego trasa prowadzi przez ulice miasta. Podczas tego wydarzenia zbierane są fundusze na cele charytatywne, które wyznaczane są przez pracowników Urzędu Miasta.

Iwonicz Zdrój to miejsce, w którym co roku odbywa się także wiele konferencji, na których prezentowanych jest wiele tematów z zakresu zagadnień medycznych. Tutejszy klimat oraz uzdrowiskowy charakter niesłychanie sprzyja tego typu wydarzeniom naukowym. Bardzo często odbywają się tutaj także spotkania biznesowe, podczas których uczestnicy mogą skorzystać z tutejszego SPA. Wyjeżdżając na wakacje marzymy o pięknych krajobrazach, ciszy i spokoju, ale także o różnych atrakcjach turystycznych. Wszystko to możemy znaleźć na terenie miasta Iwonicz Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>