TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Mrągowo na szlakach turystycznych

Mrągowo na szlakach turystycznych

Mrągowo to miejscowość znana przede wszystkim z pięknego krajobrazu, który wynika z geograficznego położenia terenu. Jest to teren bogaty w zieleń oraz liczne zbiorniki wodne, gdzie aktywnie można odpocząć na świeżym powietrzu. Mrągowo oferuje też wszystkim turystom oraz miejscowej ludności wiele szlaków turystycznych. Są to zarówno szlaki piesze, jak i rowerowe. Dodatkowo dużym zainteresowaniem cieszy się także spływ kajakowy rzeką Krutynia. Aby udało się przejść wszystkimi trasami warto dokonać wcześniejszej rezerwacji pokoi. Komfortowe noclegi oferowane przez Meteor są bardzo różnorodne i każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Niesamowicie atrakcyjny jest pieszy tor biegnący równoległe do części wodnego szlaku Krutyni im. Melchiora Wańkowicza, oznakowany kolorem niebieskim. Jest to bardzo malownicza trasa, która biegnie przez wsie zagospodarowane turystycznie, ogromnej wielkości kompleksy leśne, wzdłuż jezior. Droga wiedzie również przez kilka rezerwatów przyrody, ze względu na co cieszy oczy wszystkich, którzy zdecydują się spacerować wzdłuż tego szlaku. Innym, który leży bezpośrednio w Mrągowie jest Szlak "Góra Czterech Wiatrów". Prowadzi głównie brzegiem jeziora Czos. Spacerując nim możemy podziwiać jezioro z perspektywy, która jest mało znana mieszkańcom oraz turystom. Wędrując tym torem kierujemy się na Półwysep Czterech Wiatrów. Tereny, którymi prowadzi są wyjątkowo malownicze. Zmierza on do Całorocznego Ośrodka Sportowego "Góra Czterech Wiatrów", skąd roztacza się panorama na jezioro oraz miasto.

Kolejnym wartym uwagi jest Miejski Szlak Turystyczny "Poznaj Mrągowo", oznakowany łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie. Powstał on w 2015 roku. Przeznaczony jest zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerowych. Ukazuje atrakcje turystyczne miasta, takie jak zabytki czy inne ciekawe miejsca oraz dodatkowo ukształtowanie terenu, na którym położone jest Mrągowo. Rozpoczyna się przy tzw. „zwalonym moście” przy ulicy Słonecznej. Przebiega on Wielkim Ozem Mrągowskim przez Park Sikorskiego, gdzie można zobaczyć Wieżę Bismarcka i cmentarz wojskowy, a następnie przez centrum miasta z ratuszem, promenadą do Amfiteatru Festiwalowego i Źródełka Miłości, Festiwalowym Deptakiem (ul. Jaszczurcza Góra), Miasteczkiem Westernowym Mrongoville. Kończy się w Słowiczym Wąwozie nad Jeziorem Czarnym. Wszystkie te trasy turystyczne pozwalają odkryć tajemnice niezwykle urokliwego Mrągowa, które zachwycają wszystkich turystów. Ci, po dniu pełnym wrażeń mogą wypocząć w jednym z hoteli czy pensjonatów bądź na łonie natury na kempingu, czy polu biwakowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>