TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Co można robić w Mrzeżynie?

Co można robić w Mrzeżynie?

Mrzeżyno jest bardzo ciekawą miejscowością Pobrzeża Szczecińskiego. Znajduje się ona dokładnie nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Regi. Wielu Polaków zapewne kojarzy ją z zaślubinami z morzem, czyli patriotycznym aktem, który wydarzył się tam w 1945 roku dla uczczenia wygranej wojny oraz odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku. Do dziś znajdziemy w Mrzeżynie pomnik upamiętniający tę radosną uroczystość. Z zabytków warto jeszcze polecić tutejszy neoromański kościół, który pochodzi z 1912 roku. Najwięcej atrakcji jednak w Mrzeżynie znajdą dla siebie osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. Przede wszystkim, można tutaj spędzać całe dnie na plaży. Jeszcze kilka lat temu w Mrzeżynie istniały dwa kąpieliska, „Wschód” i „Zachód”, od 2014 roku jednak otwarte jest jedynie to wschodnie. Może się za to pochwalić uzyskanym certyfikatem Błękitnej Flagi, który oznacza, że kąpielisko spełnia najwyższe europejskie normy i jest jednym z najczystszych i najbardziej zadbanych na polskim wybrzeżu. Z tego też powodu w sezonie letnim w miejscowości pojawiają się tysiące turystów. Osada jest jednak na to doskonale przygotowana.

Mierzyńska noclegi liczą obecnie ok. 40 obiektów. Liczne tutejsze pensjonaty czy też domy wypoczynkowe przyjmują tłumy przyjezdnych i zapewniają im noclegi. Mrzeżyno również w sezonie organizuje wiele nadmorskich imprez dla wczasowiczów. Latem otwiera się także wiele sklepów, lokali gastronomicznych oraz usługowych. W czasie wakacji stawia się też wesołe miasteczko. Poza tym w Mrzeżynie na pewno doskonale poczują się miłośnicy wędkowania, ponieważ będą mogli wędkować zarówno bezpośrednio w morzu, jak też i w pobliskim jeziorze Resko Przymorskie. Oczywiście będąc tutaj, koniecznie powinniśmy wybrać się do portu Mrzeżyno. Jest to głównie port rybacki, jednak pełni także po części funkcję pasażerską, ponieważ z niego organizowane są liczne rejsy turystyczne. Możemy zdecydować się na rejs statkiem pasażerskim, łodzią typu RIB lub jachtem po morzu. Oferowane są też wycieczki po rzece Redze. Dla tych, którzy są spragnieni mocniejszych wrażeń, organizowane są również spływy kajakowe po rzece z Trzebiatowa. Jeśli wolimy spędzać czas aktywnie ale w o wiele spokojniejszy sposób, doskonałym pomysłem będą piesze lub rowerowe wycieczki po tutejszych lasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>