TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Bursztynowa historia Jantaru

Bursztynowa historia Jantaru

Jantar to niewielka wieś położona w województwie pomorskim: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_pomorskie, która niegdyś umieszczona była na szlaku bursztynowym i której nazwa oznacza nic innego, jak właśnie bursztyn. Nic więc dziwnego, że większość tutejszych atrakcji turystycznych nawiązuje do tego przepięknego wcielenia żywicy. Odbywają się tutaj zawody w poławianiu bursztynu, znajduje się tutaj jego muzeum, a na rozstawionych wzdłuż wybrzeża w okresie letnim straganach, większość pamiątek ma bursztynowy charakter. Bursztyn jest uwielbiany zarówno przez kobiety, w postaci pięknej biżuterii, jak i przez mężczyzn w postaci wszelkiego rodzaju suwenirów. Nic więc dziwnego, że przyciąga jak magnes i świadczy o atrakcyjności Jantaru, jako miejscowości turystycznej. Zestawienie noclegów w Jantarze: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jantar,0.html/ sugeruje, że kurort o turystów dba i starannie o nich zabiega – zaplecze gastronomiczne i wszelkiego rodzaju rozrywki zapewnią nam niezapomniany urlop.

Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze to miejsce dosyć niepozorne. Na pierwszy rzut oka nic nie wskazuje na to, że zachwyci ono przybyłych doń turystów szczególnie atrakcyjnymi eksponatami, a pozory jak wiadomo potrafią zmylić. Otwarte w tutejszej szkole w roku 2004 Muzeum Bursztynnictwa powstało po to głównie aby upamiętnić historię i kulturę tutejszej wsi, która nie tylko nazwą do bursztynu nawiązuje, ale również po to aby przyciągnąć i zainteresować przybywających tutaj urlopowiczów.

Wystawa dostępnych tutaj eksponatów dzieli się na cztery kategorie, z którymi niewątpliwie warto się zapoznać, aby zrozumieć dzieje tego regionu. Pierwsza z wystaw, to dział historii miejscowości jantar a ponieważ przez historię tę nieodłącznie i wciąż przewija się bursztyn, nic więc dziwnego, ze znalazła ona swoje miejsce w tym właśnie muzeum. Drugi dział, to historia szkoły w jantarze – tej właśnie szkoły, w której Muzeum znalazło swoje miejsce. Trzeci natomiast dział, to historia bursztynu i bursztynnictwa w ogóle. Można tutaj zdobyć wiele cennych informacji nie tylko historycznych, ale i biologicznych oraz chemicznych. Ostatnia wystawa, to dział historii Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu organizowanych w Jantarze od 1999 r. Do dziś bowiem mistrzostwa te stanowią nie lada atrakcję turystyczną przyciągając każdego roku masy przyjezdnych, dla których ta niepozorna miejscowość zawsze ma wolne noclegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>