TO MY

Witają was pięć gryfnych dziołch ze Śląska!
Pochodzimy z tej malowniczej i ciekawej pod względem kulturowym krainy, ale chcemy poznać także inne zakamarki kraju. Pociągami, busami autem i autostopem zwiedzamy naszą uroczą Polskę. Każdy region jest ciekawy i ma swoje niesamowite tradycje, czy zwyczaje.
Chętnie poznamy inne obyczaje niż te, które są wyniesione z domu. Dlatego nie będziemy się ograniczać do wyjazdu tylko do bliskich miejsc. Mamy zamiar zwiedzić cały kraj. W piątkę zawsze jest raźniej, bezpieczniej i weselej. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zdobywać nowe przygody.
Chcesz nas poznać lub wybrać się z nami? Dzieli nas jeden KLIK ;-)

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Atrakcje Poznania – Malta i Nowe Zoo

Atrakcje Poznania – Malta i Nowe Zoo

Do najciekawszych, z punktu widzenia turystów, ale i mieszkańców miejsc w Poznaniu, należą okolice jeziora Maltańskiego, zwanego powszechnie po prostu Maltą i ogrodu zoologicznego. Nowe Zoo w Poznaniu, umiejscowione na skraju miasta, do którego przeniesiona została znaczna część istniejącego do dzisiaj starego ogrodu, to ogromna powierzchnia 117 hektarów, na których znajdują się wybiegi i woliery, gdzie zwierzęta przebywają w warunkach możliwie zbliżonych do naturalnych. Obszerne tereny sprawiają, że często nie wszystkie uda się wypatrzeć. Wiele z nich to gatunki zagrożone wyginięciem, a około sto należy do objętych Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych, który ma je ochronić przed całkowitym wyginięciem.

W poznańskim Nowym Zoo spotkamy drapieżne wielkie koty, żyrafy, nosorożce, pandy rude, jelenie baweańskie i wiele innych gatunków jeleniowatych, mrówkojady, lubiane surykatki, lemury i kapibary. Niedaleko wejścia, zwiedzający spotkają foki. Atrakcją jest również wybudowana w 2009 roku Słoniarnia, z zimowymi wewnętrznymi wybiegami i tarasami widokowymi dokoła, z których można oglądać zwierzęta. Zobaczyć można również Pawilon Owadów z Motylarnią i Pawilon Zwierząt Nocnych.

Nowe Zoo zwiedzać można wybierając jeden z kilku oznakowanych szklaków różnej długości. Liczyć się trzeba z tym, że zajmie to co najmniej kilka godzin Po drodze umieszczone są punkty gastronomiczne, zaplecze sanitarne i place zabaw dla dzieci. Ogród zoologiczny mieści się w sąsiedztwie tzw. Malty – sztucznego jeziora, wokół którego wybudowano promenadę, trasy dla rolkarzy i rowerzystów, plażę i obiekty sportowe. Znajduje się tu między innymi letni tor saneczkowy, całoroczny stok narciarski, korty tenisowe, kolejka górska, atrakcje dla dzieci jak place zabaw i okrążająca jezioro kolejka. W lecie na jeziorze odbywają się regaty i zawody pływackie.

Ponadto Malta to miejsce różnego rodzaju zawodów sportowych i efektownych pokazów, a także festynów, koncertów i festiwali. Najważniejszym z nich jest Malta Festival – międzynarodowe święto teatru, sztuk wizualnych i muzyki. Warto więc przyjechać tutaj na dłużej na początku lata.

Poznań to także dynamiczny ośrodek biznesu, piąte pod względem wielkości miasto w Polsce oraz ważny ośrodek studencki, dlatego też dostępna jest baza noclegowa {meteor-turystyka.pl}, liczne restauracje, kluby, lokale. W centrum miasta i okolicach starówki znajdziemy liczne hotele, hostele i domy studenckie oferujące noclegi. Poznań może się poszczycić też wieloma placówkami kultury jak kilka teatrów, kin, liczne galerie i opera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>